معرفی پویش پرداخت آنلاین فطریه و کفاره خیریه شعف

فهرست مطالب

ماه مهربانی و ماه الهی خدا نیز مثل چشم به هم زدن با کار‌های نیک و مهربانی‌های شما در حال تمام شدن است و در روز‌های پایانی آن به سر می‌بریم. در تمام لحظه‌های این ماه مبارک همراهی و کمک‌های شما به نیازمندان و اعتماد شما به ما موجب دلگرمی مجموعه نیکی یار بود. با توجه به نزدیک شدن به عید سعید فطر، یکی از واجبات پرداخت فطریه است که باید از سمت افراد مکلف به فقرا پرداخت شود.

حال که یک ماه در مهمانی با عظمت خداوند شرکت نمودیم برای قدردانی از نعمت‌های بیشمار خداوند بهتر است فطریه و کفاره خود را پرداخت کنیم و به دست نیازمندان شریف برسانیم.

هرسال ماه رمضان که خبری از کرونا نبود عید فطر که می‌شد بعد از برگزاری نماز عید فطر، هر خانواده فطریه خود را به صندوق‌های جمع آوری فطریه می‌دادند اما امسال که متاسفانه خبری از برگزاری نماز عید فطر و صندوق‌های جمع آوری فطریه نیست، چه باید کرد؟ همه دست به دست هم دادیم و پویش پرداخت آنلاین فطریه را راه اندازی کردیم که باز هم فقرا و نیازمندان از دریافت فطریه بی‌بهره نشوند.

پرداخت فطریه حس خوبی هم برای شما رقم می‌زند و هم برای فقرا پس از پرداخت آن غفلت نکنید و این حس خوب را برای خود به ارمغان آورید. این موضوع که بدانید مبلغ ناچیز شما گره‌‌ای از کار یک نیازمند را باز می‌کند به خودی خود حس خوبی است.

مبلغ زکات فطریه در سال ۹۹

وقتی که ۲۹ یا ۳۰ روز از ماه رمضان می‌گذرد و هلال ماه شوال رویت می‌شود، اولین روز ماه شوال عید فطر است. بر این اساس مسلمانانی که توانایی دارند باید فطریه خود را پرداخت کنند.

مبلغ زکات فطریه سال ۹۹ به مرجع تقلید هر مسلمان بستگی دارد اما رهبر معظم انقلاب اسلامی مبلغ زکات فطریه سال ۹۹ را به ازای هر نفر سه کیلو گرم گندم یا جو یا خرما یا کشمش یا برنج و ذرت و امثال این‌ها مشخص کرده است که اگر مبلغ یکی از آن‌ها را نیز بدهد کفایت می‌کند.

نظرات مراجع درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه به شرح زیر است:


میزان فطریه رمضان ۹۹ طبق نظر حضرت آیت الله خامنه‌ای


در تماس با دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در قم اعلام گردید: میزان زکات فطره سه کیلوگرم گندم یا سه کیلوگرم برنج می‌باشد.

مبلغ زکات فطره براساس قیمت گندم در هر شهر می‌باشد که حداقل ۱۰ هزار تومان می‌باشد اما مستحب است که بیشتر(۱۲۰۰۰ تومان) پرداخت شود.

احکام ومیزان زکات فطره ۹۹ طبق نظرحضرت آیت الله وحید خراسانی


دفتر حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی اعلام کرد: مبلغ زکات فطره به ازای هر نفر براساس گندم، مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان و براساس برنج، بنا بر نوع مصرف برنج مختلف خواهد بود.

احکام ومیزان زکات فطره ۹۹ طبق نظرحضرت آیت الله صافی گلپایگانی


دفتر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی اعلام کرد: با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران گرامی،‌ نظر مرجع عالیقدر آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی، پیرامون میزان زکات فطره‌ و کفاره روزه به شرح ذیل می‌باشد:
مؤمنان مبلغ معادل یک صاع (۳ کیلوگرم) گندم یا برنج را به عنوان قوت غالب جهت زکات فطره بپردازند.

* کفاره روزه غیرعمدی، برای هر روز، یک مد (حدود ۷۵۰ گرم) طعام مثل گندم است.

* کفاره عمدی، برای هر روز افطار عمدی، اطعام شصت مسکین؛ هرکدام یک مد (حدود ۷۵۰ گرم) طعام، مثل گندم پرداخت شود.

احکام ومیزان زکات فطره طبق نظرحضرت آیت الله شبیری زنجانی


دفتر حضرت آیت الله شبیری زنجانی اعلام کرد: میزان زکات فطره به ازای هر نفر بر مبنای گندم ۱۲۰۰۰ تومان و برمبنای برنج، با توجه به یکسان نبودن قیمت آن، به ازای هر فرد، یک کیلو و ۶۰۰ گرم می‌باشد.

احکام ومیزان زکات فطره ۹۹ طبق نظرحضرت آیت الله سبحانی


دفتر حضرت آیت الله سبحانی اعلام کرد: زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۱۰ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج، مبلغ ۳۰ هزار تومان اعلام شده است.

مؤمنین در انتخاب هر یک از این موارد مخیر هست.

پویش پرداخت آنلاین فطریه

پرداخت آنلاین زکات فطریه

هر شخصی که خودش فقیر نباشد این حق بر گردنش هست که برای خود و همه افرادی که تحت تکفل او هستند زکات فطریه بپردازد. در صورتی که شما نیز جز افرادی هستید که در این اوضاع شیوع ویروس کرونا ریسک نمی‌کنید و بیرون از خانه نمی‌روید تا در حفظ سلامتی خود، خانواده و جامعه خود قدم بردارید و در عین حال تمایل دارید فطریه یا زکات فطره خود را بدون دردسر بیرون رفتن از منزل و به صورت انلاین پرداخت کنید، می‌توانید به پویش پرداخت آنلاین فطریه در خیریه شعف بپردازید و مبلغ کفاره خود را از طریق این سایت معتبر به دست فقرا برسانید. پرداخت زکات فطره به موسسه‌ها یا صندوق‌های خیریه در صورتی درست است که یقین پیدا کنید که عین پول شما را به فقیر مستحق می‌رسد.

در صورتی که خارج از کشور زندگی می‌کنید باز هم می‌توانید در این پویش پرداخت آنلاین فطریه شرکت کنید و زکات فطره خود را به دست نیازمندان برسانید. اگر به اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز دارید با ما در تماس باشید.

پرداخت آنلاین فطریه با هدف تسهیل پرداخت فطریه و کفاره در شرایط کرونایی فعلی برای هموطنان داخل و دیگر هموطنان خارج از کشور و بدون محدودیت زمانی و مکانی برپا شده است. در این پویش صرفا با داشتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب می‌توانید فطریه و کفاره خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید و خیالتان راحت باشد که به دست فقرا می‌رسد.

همچنین برای اطمینان بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مسئولین و متصدیان شعف آن‌ها در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | عضویت