پویش نذر سلامت برای شکست کرونا

فهرست مطالب

منظور از پویش نذر سلامت برای شکست کرونا چیست؟ امروزه اگر کسی از “خیر” نامی ببرد، معمولا تصور بر این است که خیر فردی است که مدرسه یا بیمارستانی ساخته یا چیزی را وقف کرده و یا مبلغی را کمک کرده است. اما آیا واقعا در تعریف خیر می توان به همین بسنده کرد؟ البته که آنچه گفته شد عمل خیر است اما تمام آن نیست، کسانی یا گروه هایی هستند که اهل خیرند و خیر آن ها تخصص و کاربلدی آن هاست و زمانی را که وقف پرداختن به امور خیر می کنند.

ممکن است فردی پزشک، دندان پزشک، ماما یا روانشناس باشد که در این اوضاع شیوع ویروس کرونا، بخشی از وقت خود را در خانه، مطب یا مناطقی که به تخصص او نیاز دارند به صورت رایگان وقف نیازمندان کند. به امید اینکه بخشی از آلام و دردهای هموطنانش را التیام بخشد. این افراد بی شک خیرین سلامت در پویش نذر سلامت برای شکست کرونا هستند. خیرینی که به شکل داوطلبانه تخصص خود را خیر می کنند.

گستره فعالیت های خیرخواهانه در پویش نذر سلامت برای شکست کرونا تنها به پزشکی و زیرشاخه های آن محدود نمی شوند. مثلا گاهی همین که گروه های نمایشی با گذاشتن ارتباط زنده در شبکه های مجازی اجتماعی و حضور خود در بخش کودکان و سرگرم کردن آن ها و ایجاد تاثیر مثبت در روحیه بچه ها، درد های آن ها را کاهش می دهد و حتی در چرخه درمان بیماری کرونا اثر مطلوب تری ایجاد می کنند. این خود گامی مثبت و موثر برای ایجاد جامعه ای سالم تر خواهد بود.

پویش نذر سلامت برای شکست کرونا

منظور از نذر سلامت چیست؟

این خیرین در پویش نذر سلامت، عهد و پیمان خود را با خدای خود می بندند و در وفای به عهد، وقت و تخصص خود را نذر می کنند. در حقیقت نذر همان التذاب انسان به انجام عملی است که شخص بر خود واجب کرده که برای پروردگارش انجام دهد، یعنی نذر ارتباط و عهدی با خداوند متعال است. از دیرباز فرهنگ نذر در تاریخ ما بستر تعامل، همدلی و هم سقرگی بوده است و بهانه ای برای مهربانی به خلق خدا بوده است.

هم نشینی دو واژه نذر و سلامت یعنی اینکه ما عهد می کنیم در این اوضاع شیوع ویروس کرونا با وقت و تخصص خود در ایجاد و گسترش سلامت جامعه نقشی جدی تر بازی کنیم.

نذر سلامت صرفا یک عقیده و ایده نیست، بلکه مشارکتی معنادار، آگاهانه و عاشقانه و طرحی نو برای زندگی سرشار از سلامت و لذت است. در نذر سلامت همه افراد جامعه بنا به تخصص، علم و دانش و مهارتی که دارند می توانند به هم نوع خود در هر کجای جهان کمک برسانند. لذا این پویش در این اوضاع می تواند برای نیکوکار جلابخش روح و جان و برای نیازمند موجب نشاط و امید و برای هر دو واسطه حصول رسیدن به سرمایه معنوی باشد.

پویش نذر سلامت برای شکست کرونا
پویش نذر سلامت برای شکست کرونا

پویش نذر سلامت برای شکست کرونا

این پویش به منظور تهیه لوازم مایحتاج مردم مناطق محروم برپا شده است و در حال حاضر تعداد بسیاری از افراد در این فعالیت خیرخواهانه همکاری می کنند و کمک های خوبی چه به ‌صورت نقدی و چه به ‌صورت غیرنقدی از مواد غذایی و ذبح قربانی و توزیع گوشت گرفته تا ماسک، مایع شستشو و مواد ضدعفونی کننده تابحال جمع آوری شده است که در میان خانواده هایی که حقوق و سرمایه کمتری دارند در مناطق محروم توزیع می شود.

لازم به ذکر است که بخش بزرگی از هزینه قربانی ها از سوی مردم و خیرین تامین می شود و بین افراد نیازمند و آسیب دیدگان بیماری توزیع می شود.

یکی از کار هایی که در حیطه این پویش قرار می کرد لغو دید و بازدیدها و مسافرت ها می باشد که اکثریت مردم به خوبی در این پویش شرکت کرده اند تا ریسک انتقال بیماری که معمولا در اجتماعات به وجود می آید، کاهش پیدا کند.

در پویش نذر سلامت برای شکست کرونا همواره از مردم خواسته می شود که نکات بهداشتی فردی و عمومی را رعایت کنند تا هرچه سریع تر این بیماری از جامعه و کشور رفع شود.

در این پویش نذر سلامت نیز برخی به تهیه ماسک و گان با استانداردهای مورد تایید پرداخته اند که بسیار موثر و به جا بوده است.

بنابراین همه افراد می توانند در این پویش نذر سلامت برای شکست کرونا شرکت کنند برای مثال معابر و محیط های عمومی را ضدعفونی کنند، برای کادر درمان غذا تهیه کنند، به امکان و مراکز خرید نروند، اگر شغل آزاد دارند و مشکل مالی ندارند داوطلبانه کسب و کار خود را تعطیل کنند و حتی گروه هایی در فضای مجازی ایجاد کنند و خدمات خود را ارائه دهند. ‌

 

پویش نذر سلامت برای شکست کرونا همچنان ادامه دارد…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | عضویت