پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان

فهرست مطالب

پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان

تقریبا بیش از ۶۰ روز است که ویروس کرونا مهمان ناخوانده ایران است و با وجود اینکه ماه الهی و ضیافت رمضان امسال آغاز شده اما در مساجد، امامزاده‌ها، پایگاه‌ها و… بر روی مردم خداجوی خوش ذوق بسته است. اما فراموش نکنید که در کار نیک و مهربانی، انفاق و کمک به مستمندان همچنان باز است. در این شرایط یکی از کار‌های خیر جدید که باید آن را جدی بگیریم شرکت در پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان می‌باشد.

کمک به کنترل شیوع کرونا در ماه رمضان

شیوع ویروس کرونا باعث شد همه چیز تغییر کند. برخی از هموطنان ما با این بیماری قربانی شدند و برخی دیگر نیز هنوز با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، این اخبار مهم و غم انگیز از اثرات کرونا در ایران بوده است. اکثر فعالیت‌های بازار راکد شد و از جنب و جوش افتاد، رسم و رسوم‌های شیرین عید نوروز کنار رفت و کلیه مسابقات ورزشی نیز تعطیل شد و در کل سبک زندگی مردم دستخوش تغییر شد.

تا همین چند ماه پیش در هنگام دشواری‌ها یا بیماری یک محفلی راه می‌انداختیم و باهم دعا می‌خواندیم و از خداوند می‌خواستیم گرهگشای مشکل شود اما درحال حاضر با توجه به احتمال سرایت بیماری امکان برگزاری چنین دورهمی‌ها و مراسم‌ها نیست.

امسال مردم با ایمان و روزه دار ایران ماه مبارک رمضان خاصی را شروع کرده‌‌اند ماهی که مثل همیشه دیگر در آن خبری از سفره‌های صد نفری افطاری، هیئت‌های مذهبی، جلسه‌های ختم قرآن و… نیست که بسیار دلتنگ آن روز‌ها و آن مراسم‌ها هستیم.

اما با وجود این مسائل یکی از بهترین کار‌هایی که نسبت به سال‌های پیش محبوب‌تر شده است کمک به نیازمندان در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی و غذای خوب است تا آن‌ها نیز بتوانند در این اوضاع شیوع کرونا خود را از ابتلا به کرونا ایمن نگه دارند.

پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان
پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان

پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان

مردم خیر در این ایام بیش از پیش به میدان کار آمده‌‌اند تا کمی از آلام هموطنان خود را در ایام کرونایی بکاهند و پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان را راه اندازی کنند.

در پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان هرکسی می‌تواند هر کاری که از دستش بر می‌آید از کمک‌های نقدی گرفته تا تهیه افطاری برای کادر درمان، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدعفونی کننده دست بین اقشار کم درآمد و اهدای خون به همنوعان خود انجام دهند تا قدمی برای کاهش مشکلات معیشتی بردارند.

راه اندازی تعدادی کارگاه تولید ماسک و گان از دیگر اقدامات این پویش بوده است که علاوه بر توزیع میان مردم کم درآمد، برخی از آن‌ها به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اهدا شده است.

یکی دیگر از اهداف پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان تهیه تعدادب دستگاه سمپاش و اهدا به گروه‌های جهادی به منظور ضدعفونی محیط‌های پرتردد و معابر عمومی می‌باشد.

در این پویش کمک‌های مردمی جذب شده و بین افراد خسارت دیده از کرونا توزیع می‌شود. این پویش نباید صرفا در ماه رمضان برگزار شود و بهتر است که تا زمان شکست ویروس کرونا کمک به همنوعان خود در این اوضاع را فراموش نکنیم.

در ماه رمضان امسال نسل اول و چهارم انقلاب همه مردم حتی با وضعیت معمولی باید دست به دست هم دهند تا از شیوع این بیماری پیشگیری کنند و در مهار آن یاری رسان کادر درمان و مسئولان باشند.

در واقع امروز سنگرها عوض شده و کمک به مسئولان برای مهار کرونا و جنگ در بیمارستان‌ها و نظام سلامت همچون مقابله با دشمن در زمان جنگ تحمیلی است.

پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان
پویش یاری مسئولان برای مهار کرونا در ماه رمضان

سخن آخر

نیکی یار نیز در این پویش برای نیازمندان سبد حمایتی تهیه می‌کند که هر یک از این سبدهای حمایتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب گوجه و سویا، ماسک و مواد ضدعفونی کننده است. از طرفی نیکی یار با جذب کمک‌های نقدی شما در این پویش به یاری شهروندانی که در پی انتشار ویروس کووید ۱۹ بیکار شده‌‌اند می‌شتابد تا کمکی به آن‌ها نیز کرده باشید. فراموش نکنید دستگیری از نیازمندان سیره بزرگان است به خصوص در این روزهای کرونایی که بیش از هر زمان دیگری این نیاز و کمک حس می‌شود.

در آخر باید بدانیم که تنها با همدلی مردم و دوری از برپایی برنامه‌های گروهی، سلامت به کشور ما بر می‌گردد. در این پویش هر کاری انجام می‌شود که کمتر نیاز باشد مردم به بیرون از خانه بروند و به عبارتی شهروندان به خانه نشینی تشویق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | عضویت