پویش حمایت و قدردانی از کادر درمان

فهرست مطالب

کادر درمان این روزها همچون فرشتگان زمینی هستند و همچون خدایان روی زمین ما را دوباره خلق می‌کنند و به ما زندگی می‌بخشند. کادر درمان که امروز به آن‌ها قهرمانان سلامت می‌گویند. الگوی ما همیشه قهرمانان تاریخ نیستند، تاریخ امروز ما قهرمانانی مثل کادر درمان ایرانی دارد که با درایت، با فکر، با از خودگذشتگی و جسارت نسل ما و نسل بشر امروز را نجات می‌دهند. بنابراین بهتر است به فکر ایجاد پویش حمایت و قدردانی از کادر درمان باشیم.

همانطور که می‌بینید این ویروس جدید که به اسم کرونا شناخته شده است در کشور ما در حال گسترش است و تنها ایثار و از خود گذشتگی کادر درمان کمک رسان ماست. کمترین کاری که می‌توانیم در حق این عزیزان بزرگوار کنیم این است که صمیمانه از تک تک اعضای کادر درمان تشکر کنیم و همینطور از خانواده‌های کادر درمان قدردانی کنیم که صبوری به خرج می‌دهند برای اینکه کادر درمان بتوانند ما را از این گرفتاری نجات دهند. کاری که باعث خوشحالی این عزیزان می‌شود این است که عکس اعضای کادر درمان را با لباس مخصوص آن‌ها با عنوان رزمنده جنگ امروز و قهرمانان سلامت در فضای مجازی به اشتراک بگذاریم.

پویش حمایت و قدردانی از کادر درمان

پویش حمایت و قدردانی از کادر درمان

با شروع گسترش ویروس منحوس کرونا در کشور، شاهد نمایشی از جلوه‌های از خودگذشتگی و صبوری از طرف کارکنان بخش درمان و سلامت کشور بوده‌‌ایم که ناخودآگاه به رنگ یاد و خاطره مردانگی و ایثار رزمندگان اسلام در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل را در دل ما تازگی می‌بخشد.

از این رو ما قصد داریم تا جهت حمایت و قدردانی از کادر درمان و کار و فعالیت این عزیزان گرانقدر، پویش حمایت و قدردانی از کادر درمان و مدافعان سلامت راه اندازی نماییم هرچند این از خودگذشتگی‌ها در قاب هیچ پاداش مادی و تقدیر دنیوی جبران شدنی نیست. اما می‌توانیم با دلگرمی و روحیه دادن به این عزیزان که با پشتکار و ایثار، مشغول خدمت رسانی به هم نوعان خود هستند، جنبشی ریز در برابر آن همه بخشندگی و بزرگواری این عزیزان داشته باشیم.

ازجمله کارهایی که در این پویش می‌تواند انجام شود این است که حدالامکان در منازل خود بمانیم تا باری بر دوش اعضای کادر درمان اضافه نکنیم و مسئولیت‌های آن‌ها را دوبرابر نکنیم چراکه هرچه تردد‌ها و رفت و آمد‌ها بیشتر شود این ویروس بیش از پیش گسترش پیدا می‌کند. ازدیگر کار‌های این پویش جمع آوری کمک هزینه‌های نقدی است تا بتوانیم هر اندازه تجهیزات پزشکی نیاز است برای مراکز درمانی محروم تهیه کنیم. کمک‌های نقدی را می‌توان برای راه اندازی ربات‌های دیجیتال هوشمند نیز هزینه کرد تا هرچه سریع‌تر خدمت رسانی به بیماران کرونایی مانند کشور پیشرفته چین توسط این ربات‌ها انجام شود و جان اعضای کادر درمان کمتر در خطر باشد.

در این پویش باید علاوه بر اینکه به اعضای کادر درمان روحیه داد که تنها نیستند، باید با خانواده و به خصوص کودکان آن‌ها نیز همدردی و همدلی کرد.

یکی از آرمان‌های این پویش حمایت روحی و اجتماعی از کودکان این بزرگواران، کاهش دلتنگی و تقویت احساس افتخار نسبت به پدر و مادر خود می‌باشد و بسته به اصول و آرمان‌های این پویش انسان دوستانه، از پتانسیل عرصه‌های داوطلبی و مشارکت‌های مردمی مانند جمعیت هلال احمر استفاده شده است.

در روزهای ابتدایی ماه رمضان به سر می‌بریم که کادر درمان با زبان روزه و باخستگی باید بر بالین بیماران باشند. در این ماه عزیز خدا می‌توانیم با کمک خیرین برای کادر درمان افطاری تهیه کنیم و آبمیوه‌های طبیعی و خنک برای آن‌ها آماده نماییم تا با نوشیدن آن، ذره‌‌ای از خستگی‌های آن‌ها برطرف شود و با انرژی بیشتری به هموطنان بیمار ما کمک کنند.

پویش حمایت و قدردانی از کادر درمانپویش حمایت و قدردانی از کادر درمان

جمع بندی

در پویش حمایت و قدردانی از کادر درمان بخش کوچکی از حمایت کلیه اقشار مردم عزیزمان از کادر درمانی، این سربازان و قهرمانان حوزه سلامت، پزشکان و پرستاران و امدادگرانی که ۲۴ ساعته و بی‌وقفه سلامتی خود را در راستای بهبود و درمان هم نوعان خود قرار داده و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، صورت می‌گیرد.

در آخر امیدواریم که تک تک اعضای کادر درمان همیشه سلامت و دلخوش باشید و آرزوی بهترین‌ها را برای آن‌ها داریم چراکه آینده ما را می‌سازند.

درود و صلوات به همه افرادی که در خط مقدم و در پشت جبهه نظام سلامت بسیجی وار در صحنه حضور پیدا کردند تا بار دیگر غیرت ایرانی بودن را نشان دهند که مردم ما، انقلاب ما با دیگران تفاوت‌های بسیاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | عضویت